Farul câștigă restanța de la Slobozia

În jocul rămas restant din etapa a 5-a a Ligii 2, Farul s-a impus cu 2-0 în meciul desfășurat la Slobozia, cu Unirea,

sursă: facebook FC Farul

Ambele goluri ale partidei au fost reușite în prima repriză, de Andrei Banyoi, în minutul 11, și Antonio Cruceru, în minutul 32, din faze în care fostul rapidist Robert Băjan a centrat din dreapta careului. Ialomițenii au avut și ei câteva situații de poartă, însă nu l-au putut învinge pe Cosmin Dur-Bozoancă, chiar dacă portarul Farului a mai și gafat și la o fază în care l-a pus la pământ pe Muscă (82) gazdele au cerut în zadar penalty. În minutul 74, la o minge reluată din careul mic de Banyoi și care după ce a lovit transversala a căzut cel puțin pe linia porții, Farul a cerut gol, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.